Web Sayfası Veri Yazımı

WEB İÇERİĞİ NİÇİN ÖNEMLİDİR?

İnsan kabiliyetlerinin ortaya çıkarılması, üretilen, imal edilen ürünlerin pazarlanması çok büyük önem arz eder. Bir ürünü üretmek ne kadar önemli ise insanlara tanıtılması, pazarlanması da o kadar önemlidir. Özellikle ürünlerin ve kabiliyetlerin insanlara arz edilmesi, tanıtılması gereklidir. Son senelerin en büyük gelişmelerinden birisi de sanal pazarlamadır. Web siteleri aracılığıyla e-ticaret sitelerinin yanında ürünlerin ve firmaların yaptığı işleri müşterilerine web siteleri aracılığıyla sunmaktadırlar.

Teknoloji zaman ve mekân kavramını neredeyse ortadan kaldırdı gibi. Dünyanın en küçük bir adasından sizlere müşteri olabildiği gibi en büyük bir devletten, süper bir güçten de müşteri gelebilmektedir. Bunun en büyük vesilesi, internetten firmanızı tanıtmanız, ürünleri müşterilerinize takdim etmenizdir. Bu tarz çalışmayı bütün tüccarların ve imalatçıların yaptığını düşünürseniz mağazalar artık sanal mağaza, vitrinler sanal vitrin haline gelmektedir. Biz bir ürünü ne kadar kaliteli üretirsek üretelim eğer tanıtımı yapılamıyorsa o ürünün müşterisine ulaşması mümkün değildir. Düşününki pazarda bir sergi açtınız ama müşterilerin göremediği bir yere serginizi açtınız, ürün ne kadar kaliteli olursa olsun, insanlara ulaşması mümkün değildir. İşte web siteniz ve veri tabanı dopdolu bir site, sizi pazarın en görünür yerine çıkaracaktır.

Web siteleri firmanızı dünyaya açan bir kapıdır. Bu kapının gözükmesi, üretilen malların pazara çıkarılmasına vesile olan veri tabanıdır. Biz interneti kullanırken Google üzerinden onun veri tabanını kullanarak web sitelerimizi kullanılır hale getiririz. Firmamızın web sitesinin tabir yerindeyse vitrine yani birinci sayfada çıkabilmesi için kodlamasının donanımlı olmasının yanında, mutlaka web sitesinin içeriğinde bilgi olması gerekmektedir. İlk başlarda Google firmanın öne çıkmasında yazılımın yanında o konuyla ilgili domainlerin optimize edilmesiyle, firma ilk sıralarda çıkabiliyordu. Günümüz artık iyice bilgiye yoğunlaştığından dolayı Google bu işe bir standart getirerek kimde ne kadar farklı bilgi varsa ona göre o firmanın web sitesini birinci sayfaya hatta birinci sıraya alabiliyor.  

Web sitenizin Google de en üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız mutlaka web içeriğinizin bilgilerle dopdolu olması gerekmektedir. Biz web sitenize firmanızın yaptığı işe, aranan kelime ve cümlelere göre bilgi ve yazım işi yapıyoruz. Bir ürünün tek bir cümle veya yönüyle tanıtılması yeterli olmamaktadır. Özellikle tanıtılacak ürün veya firmanın aranan kelime ve cümlelerle birçok farklı şekilde ifade edilmesi gereklidir. Aksi halde herkeste olan bilgileri, tekrar olanları orijinal olarak algılamadığından dolayı Google, o web sitesini yukarıya çekmiyor. Sizde web sitenizin birinci sayfalarda çıkmasını istiyorsanız mutlaka web içeriğinizin çok zengin olması lazım. Biz web içeriğinizi yazarak size katkı sağlamak istiyoruz. Yıllardır yazım hayatının içerisinde birisi olarak bu tecrübelerimizi şimdi de kitap, makale yazımının yanında web içeriklerinizi yazmada kullanmak istiyoruz. Eğer web içeriği yazılımı konusunda ihtiyacınız varsa mutlaka bizimle irtibat kurunuz.

Cemalettin Yazıcı

[email protected]

GSM: 0507 920 69 22