İllüstrasyon Çizimi

İllüstrasyon Çizimi

Kitap Basımı olarak hikaye, masal vd tüm kitap dergileriniz için uzman grafikerlerimiz tarafından illüstrasyon çizim hizmeti vermekteyiz.

Hizmet kapsamı;

-  Sözleşme kapsamında revizeler

- Farklı formatta dosya sunumu (jpg,png)

- Özel illüstrasyon tasarımı

Karakter Tasarımı

Yayınlatacağınız kitaplar için profesyonel grafikerlerimiz özel karakter tasarım hizmeti vermekteler.

Karikatür Çizimi

Kitaplarınızı, kahramanlarınızı sizi ya da sevdiklerinizi karikatür haline getirebiliriz. Karikatürününüzü istediğiniz boyutlarda çizip size dijital ortamda ulaştırmaktayız. 

  • Karikatürize edilecek görseli yüksek çözünürlüklü olarak bize iletmelisiniz.
  • Eğer görsel yoksa metni göndermelisiniz.
  •  İstemiş olduğunuz değişiklikler doğrultusunda revizyonları yaparız.
  • Karikatür projenizin son haline onay verdiğiniz zaman, proje dosyasını gönderilecektir.

Editörden - Değerli Kitap Dostları

İnsan hayatını devam ettirirken birçok problemle karşılaşır. Bu insanın doğası gereğidir. Dünyada problem yaşamadan hayatını devam ettiren hiçbir insan yok denecek kadar azdır. Hayatımızın huzuru ve sükûnu adına, ruhumuzu dinlendirecek faaliyetlere ihtiyaç vardır. Çeşitli sanat dallarının ortaya çıkması, ruhun dinginleşmesi adına önemli rol oynamaktadır. Bir sanat dalıyla uğraşmak, ruh inceliğinin önemli göstergelerinden birisidir. Bundan dolayıdır ki büyük işadamları bile iş yoğunluğundan kaçamak yaparak, çeşitli sanatlara yönelmişlerdir. 

Günümüz dünyası teknolojinin ilerlemesiyle beraber, tamamen görsellik ön plana çıkmış olup değerler bile neredeyse görsellikle ölçülebilmektedir. Bunun artı ve eksileri vardır. Görsellik, sanat dallarında önem arz etse de, insanı değerlendirirken bir yere kadar görüntüye göre değerlendirebiliriz fakat bu gerçek ölçüt olamaz. 

Sanat dediğimizde görsellik ön plana çıkmaktadır. Özellikle resim, karikatür, mimari vs. sanat dalları daha çok göze hitap etmektedir. Resim yapmak insanda ne tür değişikler meydana getirir? Niçin okullara resim dersi veya görsel sanatlar dersi konduğunu fark edemeyen bazı insanlar, bu dersi müfredata koyanlara kızdıkları olur. Oysa müzik, resim, beden eğitimi gibi ruhun ve bedenin gelişimiyle ilgili derslerin çocukların gelişiminde önemli rol oynadığını hatırımızdan çıkarmamalıyız. İşin uzmanları bu hususta gerek yazılarıyla gerekse programlarla bilgi vermekteler. O halde resim ve görsel sanatlar bize neler kazandırır? Bunun üzerinde kısaca durmak istiyorum:

Birinci olarak: Özellikle çocuklarda göz koordinasyonuyla beraber el kaslarının gelişimi sağlanmış olur. En küçük kaslar çalışır. Görsel sanatla uğraşan çocuk veya büyükler ruhunda dinginlik meydana gelmiş olur.

İkincisi: Yeni figürler ortaya koyan insan, üretmenin vermiş olduğu hazla mutlu olur. Özellikle yeni hayata atılan yavrularımız daha da sevinir çünkü ortaya bir eser ortaya koymuştur. Hayatta başarılı olabileceğine dair özgüven oluşur. Bu tür insanlar, gelecekten umutlu, huzurlu ve mutlu olmanın yolunu tespit etmiş demektir. Bu tür insanlar daha pozitiftir. Etrafıyla her şeyden önce kendisiyle barışıktır.

Üçüncüsü: insan yapmış olduğu resimlerle iç dünyasını ortaya koyar. Çeşitli psikolojik rahatsızlıklarda bile, resim yapma sanatından faydalanılır. Çünkü resim ve renkler insanın kişiliğini ortaya koyan en önemli kıstaslardan birisidir.

Dördüncüsü: İnsan, özellikle resim yaparak içinde biriken negatif enerjinin boşaltılması, deşarj olma, kendisini daha zinde ve huzurlu hissetmesi adına oynatmış olduğu her bir kalem, fırça onda kalbi rahatlama meydana getirir.Çocukları hırçın olan aileler, bir sanat dalına yönelirlerse çocuklarındaki sıkıntıların azalacağını ifade edebilirim. Anne-babalar, yaşlılar, problemler sarmalına duçar olanlar, bir sanat dalıyla meşgul olurlarsa, ciddi rahatlama hissederler.  

 Beşincisi: Görsel sanatlarda hedeflenen davranış; çocukların okul ve okul sonrası yaşantılarını, olumlu etkileyecek iyi alışkanlıklar kazandırmak. İş sevgisi aşılamak ve rastladıkları zorlukları kendi iradeleriyle yenebileceklerini öğretmek. Hayatta başarılı olmanın birçok yolunun olduğunu göstermek. Sanatın özgürlük olduğunu kavratmak ve Diğer dersleriyle ilişkilendirerek çok yönlü bakış açısı kazandırmaktır.

Kitap Basımı olarak yeni kitap yayınlayacak olan yazarlara özellikle masal, hikâye kitabı, dergi çalışmaları, iş hayatında çeşitli görseller üzerinde çalışmak için, ihtiyacı olan resimleri karakalem çalışması veya renkli olarak çizim yapabiliriz. Ayrıca karikatür, illüstrasyon çalışması yapılır. (Bir gazetenin, derginin, kitabın içinde yer alan bir metinle ilgili, onu açıklayan, somutlaştıran, süsleyen resim, desen)

Çalışmaları için fikir almak, yayın yaptırmak ve kitap yayınlatmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz…

İletişim için:  +90 507 920 6922

Ayrıca: [email protected]

çizim
çizim
çizim
çizim
çizim
çizim
çizim
çizim