Kitap Basımı

En Ucuz Kitap Basımı:Türkiye de en önemli problemlerden birisi de yazarlığa yeni adım atmış kişilerin eserlerini yayınlatmak için bir yayınevi bulamamalarıdır. Kitaplarını en ucuza bastırmak, okuyucuyla buluşmak kolay bir iş değildir. Kitap basımı konusunda yılların tecrübesi ve hayat felsefesi olarak sadece kazanmak değil yazarlara özellikle ilk defa kitap bastıracak insanlara yardımı ilke edilen www.http://kitapbasimi.com (kitap basımı) sitemiz ve www.altinkalem.com (Altın Kalem Yayınları) bu konuda yazarlara ciddi destek vermektedir. Kendileri de yazar olan iki insanın, ortak gayretleri sonucu kuruldu. Kitap basımı ve Altın Kalem Yayınlarının asıl hedefi; kitap yayınlatma hususunda maddi imkânları zayıf olan veya daha ekonomik şartlarda uygun kitabı nereye bastırabilirim düşüncesinde olan yazarlarımıza yardımcı olmak amacındayız. En ucuz ve en ekonomik şartlarda kitap basım hizmetimizin garantisi olarak 13 yıllık tecrübeyle beraber 1000’in üzerinde basmış olduğumuz eserlerle ispat etmiş durumdayız. Referansımız kitabını bastığımız yazarlarımızdır. Kitap yazan insanlar, genellikle eğitim camiasından olduğundan dolayı, almış oldukları maaştan kitabını yayınlatmak durumunda kalınıyor. Böyle olunca mutlaka kitaplarımız hem kaliteli, hem de ucuza mal olsun düşüncesi hâkim oluyor. Bunun hayata geçirilmesi adına aynı yolları takip edip kendi kitaplarını zor şartlarda bastırma cesaretinde bulunan bu iki yazar, www.http://kitapbasimi.com (kitap basımı) sitesini hayata geçirerek uygun fiyatlar ve tecrübelerle yazarlara yardımcı olmaya çalışılmaktadır. 

Kısacası değerli Yazarlarımız; biz tecrübemizi, bilgi birikimimizi sizlerle paylaşarak aynı yolun yolcusu yazarlar olarak, en ucuza ve en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyoruz. Özü sözü bir tecrübeli kadronun emekleriyle hizmet vermekteyiz. Şu ana kadar yapmış olduğumuz işlerde yazarlarımız ikinci baskılarda hem uygun fiyat hem de açıklıkla tecrübelerimizi paylaştığımızdan dolayı bizleri tercih etmekteler.  Bu kutlu yolculuğa çıkan yazarlarımıza başarılar diliyoruz.  

Kitap Basımı Matbaa:

Değerli kitap bastırmak isteyen yazarlarımız, çok uzağa gitmeye gerek yok 40-50 sene önce kitap bastırmak gerçekten de çok zor bir işti. Teknolojinin gelişmesi sayesinde kitaplar artık bilgisayar ortamlarında hazırlanıp baskıya verilmektedir. Teknoloji zamandan tasarrufu sağladığı gibi maliyetleri de oldukça aşağıya çekmiş durumda. Kitaplarınızın ucuza basılması yazarlar açısından önemli bir iştir. Özellikle çalışmasını kendisi bastırmak isteyen yazarlar ve yazar adayları ucuz, ekonomik kitap basımı yaptırabilmenin mutluluğunu yaşamaktadırlar. Bu mutluluğa ortak olan http://kitapbasimi.com sitemiz ve yayınevimiz siz kıymetli müşterilerimize uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Basım işinin ucuza yaptırılması birçok insana ulaşması anlamına gelmektedir.

Kitap Basım Yayınevleri:

Kitap basımı işi yapan birçok yayınevi bulunmaktadır. En uygun ve ucuz kitap basımı yapan yayınevlerinin varlığı kitabını kendisi bastıran yazarların avantajınadır. Kitap basımı hizmeti veren yayınevimiz ve http://kitapbasimi.com sitemiz aracılığıyla yazarların kitapları Altın Kalem yayınları olarak basımını yapmaktayız. Kitabın ISBN, bandrol alımı ve mizanpaj, kapak tasarımları profesyonel kişiler tarafından yapılmaktadır.

Hediye Kitap Basımı:

Günümüz dünyasında insanların kültürel değerlerinin artması sonucu bilgi değer kazanmıştır. İnsanlar fikirlerinin kalıcı hale gelmesi için kitap bastırmaktadırlar. Bir kısım insanlar aşklarını ifade etmek, dostluklarını arz etmek amacıyla kişiye özel kitap bastırmak istiyorlar. Bir adet kitap bastırmak çok maliyetli bir iş olduğunu bilmede fayda vardır. Genelde az sayıdaki kitaplar dijital baskı yapılarak çözülmektedir. Biz yayınevi olarak matbaamızda tek kitap basamıyoruz. Maliyetler çok astronomik olacağından dolayı. Bu konuda da güvendiğimiz yerlere yönlendirme yaparak yardımcı olmaktayız. Bir adet kitap bastırırken sayfa sayısı, kitabın ebadı, renkli veya tek renk fark etmektedir. İzmir de, Ankara da İstanbul da, Bursa da, Adana da ve Samsun gibi şehirlerde genelde dijital baskıcılar bu işi yapmaktadır. Bizde matbaa olduğumuzdan dolayı pahalıya gelebilir.

Kitap Basımı Ankara:

Kitap basımı yapan matbaalar birçok şehirde vardır. Fakat en fazla kitabın basıldığı şehirler Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Bursa, Adana gibi şehirlerde kitap basımı yapılmaktadır. Özellikle büyük şehirler yayınevlerinin yoğun olduğu şehirlerdir. Altın Kalem Yayınları ve http://kitapbasimi.com  olarak en ucuz, en uygun şartlarda hediye kitaplarınız matbaamızda basımı yapılmaktadır. Bedava kitap basımı yapan yayınevleri eğer dağıtım yapacaksa bu işe girmektedir.

Bedava Kitap Basan Yayınevleri:

Türkiye de iki tür yayınevi vardır. Bir grup, kitabı yayınevi politikasına uyan eserleri oluşturmuş oldukları okuyucu kitlesine ulaştırmaktadırlar. İkinci grup ise kitabı basıp yazara teslim eden yayınevleri. Biz kitap basımı olarak ikinci grupta iş yapmaktayız. Yayınevimizin temel değerlerine uygun bütün yapıtları basmaktayız. Basılan kitapların telif hakları tamamen yazara ait olmak üzere en uygun ve ucuz maliyetle kitaplarınızı basmaktayız. İster şiir kitabı ister roman veya fikir eseri fark etmez bütün yazarlara hizmet vermekteyiz. Bizi aramadan karar vermemenizi tavsiye ederiz. 

Kitap Bastırmak İçin Yapılması Gerekenler:

Yazarlar genelde çalışmalarını hazırladıktan sonra bir yayınevi arayışına girerler. İlk yapılan şey kitabını ücretsiz bastırma yoluna giderler fakat bunda başarılı olan yazar çok azdır. Kitap bastırmak istiyorum nidaları çoğu zaman karşılık bulamayabilir. Okumanın az olduğu bir ülkede okuyana yazana çok değer verilmediğini biliyoruz ama karanlığa küfredene kadar bir mum yakmayı tercih eden insanımız takdire şayandır. Kitap maliyetlerinde birçok ölçü vardır. Bunlardan birkaçı şunlardır; ebat, sayfa sayısı, kâğıdın cinsi, kitap kapağında yapılan işlemler (lak-gofraj), kitabın adedi gibi hususlar maliyetlerin değişmesine sebep olur. 

Word dokümanı olarak hazırlanan kitap dosyasını alıyoruz, sayfa düzeni, mizanpaj, kapak tasarımı yapılarak yazara sunuluyor. Karşılıklı mutabakat yapılarak ISBN, bandrol işlemleri yapılıyor.  Başta kitabın fiyatı üzerinde anlaşma yapıldıktan sonra bahsettiğimiz işlemler yapılmaktadır. 

Kitap Basımı Fiyatı: Kitap çalışmaları fiyatlandırılırken birçok kriter var. Sayfa sayısı, ebat, iç sayfaları renkli veya tek renk, ayrıca kitabın adedi fiyatlarda en önemli etkendir. 13 yıllık bir tecrübenin ürünü olan www.http://kitapbasimi.com ve Altın Kalem Yayınları dokümanlarınızı, kitap dosyanızı Word olarak alıp mizanpaj, editörlük ve sayfa düzenlemelerini yaparak matbaa aşamasına getiriyoruz. Yılların tecrübesi matbaacılarımızla profesyonel baskı teknikleriyle kitap basım işini gerçekleştiriyoruz. Teknolojinin son imkânları kullanılmaktadır.